696 96 13 13

Kobido jest to japońska technika masażu twarzy i karku, która jest doskonałą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. Jego celem jest usunięcie wszelkich napięć, które mają tendencję do zamrożenia mięśni i ich funkcji. Poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działających na głębszych warstwach skóry i mięśni uaktywnia nerwy, a tym samym zwiększa przepływ Chi (energii) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

Jest całkowicie naturalną i nieinwazyjną alternatywą dla osób, które boją się igieł, nie mogą lub nie chcą poddać się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Jest niezwykle relaksujący i odprężający. Obszar, na którym działamy to mięśnie naramienne, dekoltu, szyjne, grzbietu, głowy oraz twarzy.

Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu - w celu jego pogłębienia oraz utrzymania sugerowane jest powtórzenie masażu raz w tygodniu.Jak wygląda masaż Kobido?

Kobido składa się z kilku różnych etapów, w których zawarte są zarówno powolne, głębokie jak i szybkie i intensywne ruchy. Założeniem masażu jest pobudzenie poszczególnych obszarów na twarzy, jest to w pełni bezpieczny i bezinwazyjny zabieg. Pierwszy etap zabiegu (masaż tkanek głębokich) ma na celu zniwelowanie wszelkich napięć mięśniowych, co w efekcie pomaga wygładzić drobne zmarszczki mimiczne. Następnym etapem jest relaksacja, która pozwala rozluźnić mięśnie napięte na skutek zgromadzonych w ciele emocji. Masaż Kobido pobudza krążenie, co poprawia koloryt skóry twarzy. Szybkie ruchy ręki pobudzają także przepływ limfy, a to skutkuje zmniejszeniem opuchlizny i cieni pod oczami.

Główna część masażu to etap liftingujący. To wtedy może pojawić się dyskomfort, ponieważ skóra jest podbierana i delikatnie podszczypywana palcami. Naskórek się rozgrzewa przez zwiększony przepływ krwi, a skóra się unosi.

Zalety masażu Kobido

Masaż Kobido ma wiele pozytywnych skutków, wpływa na wygląd twarzy i kondycję skóry. Przede wszystkim zmniejsza napięcie mięśni i pomaga im się rozluźnić. Cera jest lepiej dotleniona i odżywiona. Głównym celem masażu jest bezinwazyjny lifting, który jest możliwy dzięki pobudzonej produkcji kolagenu i elastyny. Mięśnie są rozluźnione, a skóra napięta, więc odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Japoński lifting twarzy daje nie tylko widoczne rezultaty, ale ma także pozytywne efekty zdrowotne. Masaż zmniejsza uczucie stresu, pozwala się odprężyć i zrelaksować. Nie tylko unosi skórę, ale także zmniejsza sztywność mięśni twarzy.Pozwala pozbyć się uciążliwych bólów głowy, a nawet poprawia pracę układu trawiennego.


Przeciwwskazania do zabiegu:

  • aktywny trądzik i stany zapalne skóry,
  • ekstrakcje zębowe, stany ropne okołozębowe,
  • do 4 tygodni po zastosowaniu wypełniaczy, botox - 2 tyg., nici PDO - do 6 miesięcy,
  • po zabiegach laserowych oraz mezoterapii zaraz po zaniku stanu zapalnego.

Czas trwania 90 minut. Cena 290 zł